Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Сергій Сароян: «Бізнес-спільнота Board рада вітати однодумців»

Вікторія Зацаринна 0 коментарів 16200 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вважається, що війна пробуджує в людях усе найгірше. Є чимало прикладів в історії, коли суспільство ставало роз’єднаним, виявлялися всі приховані проблеми й напруженість знаходила вихід. Але найчастіше це властиво агресору, тоді як ті, хто захищається, навпаки виявляють високий рівень консолідації та взаємодопомоги. Саме такий стан справ ми зараз бачимо в українському суспільстві – війна не зламала людей, а лише зміцнила. Це саме стосується і підприємницького середовища. Здавалося б, як може розвиватися бізнес за умов воєнного часу? Українські бізнесмени доводять, що будь-які проблеми можна подолати, якщо діяти спільно. Таку позицію поділяє бізнес-експерт Сергій Сароян – партнер міжнародної спільноти українських підприємців Board. Це бізнес-ком’юніті – добрий приклад того, як у рамках однієї спільноти підприємці можуть взаємодіяти та розв’язувати нагальні проблеми бізнесу. Про ідею спільноти Board, і про те, що вона може дати сьогодні підприємцям, ми й поговорили із Сергієм Сарояном.


Що таке Board та у чому ідея спільноти?

У світі щодня створюються сотні, тисячі різних спільнот, покликаних об’єднати людей у межах будь-якої ідеї. Як і випливає із самої назви Board, комьюніті складається з підприємців. «Ідея організувати таку спільноту не була спонтанною, але при цьому ми також не сиділи та не продумували якісь плани, – розповідає експерт. – Ми просто хотіли створити комфортне середовище для бізнесменів, де вони зможуть ділитися ідеями, розповідати про проблеми, з якими вони стикаються щодня та спільно шукати рішення. І головне – ми хотіли зібрати однодумців, які поділяють ті самі цінності в бізнесі. Це, напевно, найважливіший для нас принцип», – каже Сергій Сароян.

На сьогодні Board об’єднує бізнесменів не лише з усієї України, спільнота вже вийшла і на міжнародний рівень. Сергій Сароян брав у цьому безпосередню участь. Він є партнером Board в Одесі та Празі. А спільнота на сьогодні об’єднує понад 1700 українських бізнесменів, які працюють у різних країнах світу. У складі Board є як власники великих корпорацій, так і представники малого бізнесу.

Що пропонує бізнесменам Board?

«Після вступу до спільноти бізнесмени можуть черпати знання та досвід, накопичені рештою учасників, – продовжує Сергій Сароян. – І серед них є представники практично кожної галузі. У чому максимальна користь взаємодії в рамках спільноти? Я вам опишу типову ситуацію. Ви стикаєтеся з проблемами, але в Board вже є бізнесмени, які вирішили її. Вони допоможуть вам порадою, розкажуть, як діяти. Або інший приклад – ваша проблема унікальна, і ви поки що не знаєте як з нею впоратися. Розповівши про неї іншим учасникам, ви отримаєте експертну думку з боку, а іноді й конкретну допомогу у її вирішенні».

Кожен, хто хоче стати учасником спільноти, повинен відповідати певним вимогам: бути відкритим, вести свій бізнес чесно, нічого не приховувати й бути готовим не лише отримувати, а й віддавати. Це основа, на якій розвивається спільнота Board.

«Що це означає на практиці? – продовжує Сергій Сароян. – Ми щороку проводимо величезну кількість різних івентів не тільки в онлайн-форматі, а й форматі офлайн. І ось, уявіть, сидять за одним столом власник компанії вартістю умовно в 100 мільйонів доларів та простий індивідуальний підприємець, у якого в штаті 4 особи та оборот 10 000 доларів на рік. Вони спілкуються на рівних, кожен учасник Board може і, головне, прагне щось дати спільноті».

«Бордівцями» не стають випадкові люди, каже експерт. Кандидати на вступ до спільноти мають відповідати певним критеріям і поділяти цінності Board. На додаток до цього, затвердження нових членів спільноти відбувається самими учасниками. Вони мають схвалити кандидатуру бізнесмена. Це дозволяє динамічно розвиватися бізнес-спільноті, розширюючи географію своєї присутності. Очевидно, що це на користь всьому ком’юніті та сприяє розвитку організації на міжнародному рівні.

Сергій Сароян: «Бізнес-спільнота Board рада вітати однодумців»

Що чекає спільноту в майбутньому?

Найскладніше вже позаду, вважає Сергій Сароян, розмірковуючи про виклики, з якими українські підприємці зіткнулися з початком війни. Про це можна судити хоча б з того, що інтерес до українського бізнесу стали виявляти закордонні партнери з Європи та США. Українським підприємцям вдалося не лише вистояти, а й продовжити розвиток. І Board допомагає налагодити таку взаємодію та нерідко виступає бізнес-майданчиком для зустрічей, спілкування та визначення можливостей спільної роботи із закордонними партнерами.

«Зростальна активність бізнесу та розширення нашої спільноти підтверджує курс на відновлення підприємницького середовища в Україні, – розповідає експерт. – Ми намагаємося допомогти у вирішенні різних організаційних завдань, проводимо тематичні івенти та стараємось розширити можливості учасників». Тож у спільноти гарні перспективи, як і загалом у бізнесу України. «Наші двері відчинені для всіх охочих, – каже Сергій Сароян, – але це мають бути ті, кому близька наша філософія, хто не тільки хоче розвиватися, а й готовий допомагати іншим».

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x