Рожева краса Тузлівських лиманів: фламінго процвітають у заповідній зоні нацпарку попри труднощі погоди
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Унікальне природне явище в Причорномор’ї стало спричинником непередбачуваних викликів для місцевого населення та дикої природи. Неймовірні коливання температур, потужні циклони та непрохідні дороги стали повсякденністю для мешканців узбережжя. Проте, навіть серед цих викликів, природа продовжує вражати своєю вродою та магією. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на доктора біологічних наук, професора та наукового журналіста Івана Русєва.
Під час відвідування зони Національного природного парку “Тузлівські лимани” було виявлено вражаючу кількість фламінго. За останніми обстеженнями, в заповідній зоні нацпарку залишається ціла армія рожевих птахів – 1520 дорослих особин, 170 молодих сіреньких та 80 біло-сірих фламінго.
«Всі молоді фламінго, які народились у нас у нацпарку, вже піднялися на крило і мандрують по лиманам у заповідній зоні разом з дорослими», – зазначає Іван Русєв.
Обстеження узбережжя лиманів та морського узбережжя залишається актуальним, зокрема, з огляду на можливість використання браконьєрських знарядь лову. Також наголошується на важливості збереження біорізноманіття у регіоні.
Нещодавно проведені обстеження дозволили виявити 6 молодих фламінго з жовтими кільцями, яких вчені кільцювали. Служба державної охорони нацпарку відзначає, що всі заходи здійснюються для забезпечення безпеки цих унікальних птахів та збереження їхнього середовища.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл