Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Загальнодоступна травматична зброя: зважуємо ризики та вигоди

Вікторія Зацаринна 0 коментарів 32940 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Оборот травматичної зброї в Україні сьогодні має низку обмежень. Отримати дозвіл на її купівлю та носіння можуть працівники правоохоронних органів та члени їх сімей, працівники суду, особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, військові, які уклали контракт із ЗСУ, депутати Верховної Ради, журналісти та деякі інші категорії.


В українському суспільстві існує стійкий, зростаючий попит на засоби самозахисту. Широко поширеними, загальнодоступними, ефективними та недорогими є газові балончики, проте цей засіб має також низку істотних недоліків, зокрема:

  • найчастіше вони неефективні на відстані, що перевищує 3 метри;
  • якщо застосовується аерозольний балончик, його ефективність залежить від вітру. У разі використання струменевих балончиків, той хто захищається повинен точно влучити в обличчя зловмисника, що в умовах стресу досить складно.
  • Аерозольні моделі, які невимогливі до точності застосування, не можна застосовувати у замкнутих просторах, адже є ризик самовлучання.

Крім загальновідомої “перцівки”, ринок пропонує електрошокери, ефективність яких через малу потужність перебуває під великим сумнівом. У звичайного громадянина немає можливості отримати дозвіл на покупку електрошокера, здатного тимчасово вивести з ладу нападника.

Можна придбати і більш екзотичний засіб самозахисту, наприклад куботан, який є зброєю ближнього бою і вимагає від того хто захищається належної фізичної підготовки і хороших навичок володіння ним. Використання для самооборони ножа загрожує ув’язненням для потерпілого у разі вбивства нападника під час сутички.

Травматичні пістолети та револьвери є найбільш ефективним засобом самозахисту. В українських зброярнях присутній досить широкий вибір “гумострілів”, в чому можна переконатися за посиланням https://zbroya.store/zbroya/travmatichna-zbroya/. Розглянемо їх ключові особливості, а також які переваги та ризики спричинить зняття поточних обмежень на їх обіг.

Важливі особливості травматичної зброї

Уражаючим елементом у випадку травмату є еластична куля. За рахунок своєї маси та здатності сильно деформуватися при контакті з перешкодою, вона не здатна завдати глибоких поранень при стрільбі з дозволеної дистанції (3,5 м і більше). Внаслідок невеликої ваги та сферичної форми гумової кулі, малої навіски пороху в травматичних боєприпасах, а також через відсутність нарізів у стволі “гумостріла”, ефективна дальність стрільби обмежується 6-7 метрами. Ведення вогню на дистанцію понад 10 метрів зазвичай неефективне.

Еластична куля залишає по собі великі болючі гематоми. Декілька швидких і точних влучень здатні зламати волю зловмисника продовжувати напад. При стрільбі важливо враховувати, що теплий одяг значно знижує енергію уражаючого елемента.

Ризики та вигоди широкого доступу населення до травматів

Спростити доступ до травматів – це означає надати громадянам можливість захищатися високоефективними легальними засобами, тим самим реалізувавши повною мірою їхнє конституційне право на захист життя та здоров’я, у тому числі їхніх сімей. Також це може знизити смертність внаслідок необхідної самооборони, оскільки у якості зброї жертвами нападів рідше застосовуватимуться ножі та інші засоби, здатні майже миттєво вбити людину.

Проте прийняття такого рішення спричинить такі ризики:


  1. Зростання кількості випадкових травм через необережне поводження зі зброєю.
  2. Збільшення кількості випадків неправомірного застосування. Ставлення багатьох громадян до травмату як до іграшки може призвести до зростання випадків застосування спецпристроїв в ході побутових конфліктів.
  3. Враховуючи можливі корупційні ризики, неважко припустити, що зброя в окремих випадках потраплятиме до рук непідготовлених людей, а також до осіб, які за медичними показаннями не мають права володіти нею.

Важливо також враховувати такі аспекти:

  1. Оскільки на території України дозволений продаж спецпристроїв для стрільби гумовими кулями виключно вітчизняних виробників, лібералізація доступу до них неминуче спричинить зростання попиту, а отже стане потужним стимулом для розвитку низки вітчизняних збройових підприємств, таких як КНВО “Форт” та ін.
  2. Спрощення доступу до зброї позитивно позначиться на розвитку стрілецької культури в Україні.

Чи готова Україна до лібералізації доступу до травматів?

На наш погляд, сьогодні буде актуальним виважений підхід щодо зняття обмежень на обіг спецпристроїв для стрільби гумовими кулями. Лібералізація має відбуватися поступово, відкриваючи можливість придбання травматів дедалі більшій кількості категорій населення. Принагідно необхідно вести моніторинг того, як цей процес позначається на загальній криміногенній ситуації в країні.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x