Під час святкування 2705-річчя Кілії зібрано понад 160 тисяч гривень на ЗСУ
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 14 жовтня, Кілія відзначила солідний ювілей – 2705-річчя з дня заснування. Але святкування з цього приводу замінили на низку корисних подій задля підтримки Збройних сил України. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Організатори оформили гарну сцену, зобразивши на лавандовому фоні поважний вік міста. На території облаштували ще дві фотозони, а також зони, де можна корисно провести час або відпочити.
Усе почалося з живого виконання Гімну України солістами Центру культури, мистецтв та дозвілля Вікторією Мельниченко та Романом Шрамко. Підтримали співаків присутні.
Гарним мультинаціональним танцем та хлібом-сіллю учні хореографічного відділу Школи мистецтв привітали поважних гостей – на подію завітали перший заступник голови Ізмаїльської районної військової адміністрації Сергій Проданов, депутат Одеської обласної ради Ігор Капітан.
Також відвідав стародавнє місто екс-заступник очільника Ізмаїльскої РВА, нині голова Болградського району Михайло Шарафаненко. Гостей запросили до вітального слова, але першим до містян звернувся голова Кілійської громади Вячеслав Чернявський.
“Цей День міста не такий, як раніше. І надалі ми вже будемо жити не так, як раніше. На жаль, в нашій країні йде війна, і ми святкуємо не так, як ми звикли. Сьогодні я дякую кожному за те, що ви робите для нашого міста, за ваш вклад в розвиток та благоустрій нашого міста, для Збройних сил України. І навіть сьогодні формат святкування – це ярмарка, в результаті якої ми підтримаємо наших військових.
Бажаю, щоб наше місто розвивалося, щоб якнайшвидше закінчилась війна, достатку кожному мешканцю, благополуччя, многоліття, адже від вашого добробуту залежить добробут усієї громади. Низький уклін тим родинам, рідні яких сьогодні боронять нашу країну. Дякуючи вам, ми маємо змогу тут бути, ми не чуємо зараз сигнали повітряної тривоги. Низький уклін захисникам!”, – виступив голова ТГ.
До слова запросили першого заступника голови Ізмаїльської РВА Сергія Проданова, який привітав усіх від лиця очільника району Родіона Абашева.
“Це дуже поважна дата. Але я сподіваюся, що це лише повноліття, а далі місто буде розквітати і ставати все кращим та гарнішим. Я хочу подякувати кожному, хто допомагає на своєму місці – грошима, роботою – нашим воїнам. Усі разом ми наближаємо Перемогу. Я сподіваюся, що вона вже близько. З Днем міста”, – зазначив шановний гість.
Зізнався у любові до Кілії депутат Одеської обласної ради Ігор Капітан.
“Цією славетною історією варто пишатися. Сьогодні ми разом з усієї країною переживаємо складні часи. Ми знаємо горе втрат, ми знаємо небезпеку, звуки стрільби та вибухів, але я впевнений, що сила та незламність кілійця полягає в силі давньої кілійської землі. Вона міцно стоїть вже багато віків та дає міць своїм дітям. Бажаю всім нам бути вдячними синами та доньками, з любов’ю та повагою оберігати свою Батьківщину щодня в малих та великих справах. Любові та процвітання кожній родині. Мирного неба над країною. Слава ЗСУ, Слава Україні!”, – звернувся до присутніх підприємець та депутат.
Програму наповнили двома національними танцями та кількома піснями. Про багатонаціональність міста нагадали виступи колоритних співаків з громади Миколи Лупана та Марії Койчевої, які заспівали молдавською та гагаузькою мовами.
Посеред скверу розмістили палатку Кілійської міської ради зі скринькою для пожертв. Аби містяни звернули на неї максимум уваги, там також встановили велику військову атрибутику.
Працівниця ЦКМД Маргарита Лівінська підготувала для міста незвичайний подарунок – величезний оберіг, в якому за допомогою шифру було зображено побажання – “Квітни, Кілія”. Кожен охочий міг взяти участь в його створенні. Долучилися гості міста, а також Вячеслав Чернявський з дружиною Інною.
Майже по всій території Скверу Прапору працював величезний благодійний ярмарок, в якому взяли участь освітяни громади та волонтери. Чого тільки не вигадали кілійці. Окрім смачнющих страв, зокрема національних, можна було придбати патріотичні картини, сувеніри, виготовлені зі снарядів та набоїв (привезених з передової нашими військовими), предмети ручної роботи, прикраси, брелоки тощо. Кожен стіл був особливий, покупців заманювали, як могли. І це спрацювало – на потреби ЗСУ за близько 2,5 години роботи вдалося зібрати понад 160 тисяч гривень.
Поповнила бюджет волонтерської організації також місцева майстриня, художниця Валерія Левенцова, яка спеціально для заходу написала картину про звільнення острова Зміїний та виставила її на аукціон. Полотно придбали за 2200 гривень, які одразу були передані голові волонтерського центру “Захистимо разом” Тетяні Гавриленко. Також діяла персональна виставка художниці та її учнів. Охочі помалювати могли це зробити просто неба.
Виставив стенд також “Червоний Хрест”, працівниці якого роздавали дітям іграшки та теплі речі. Окрім цього, в них можна було взяти листівку з корисною цитатою.
Родзинкою була експозиція Романа Ольховського, який нещодавно створив у місті Клуб історичного фехтування. За донат на ЗСУ можна було приміряти обладунки та навіть взяти участь у поєдинку.
“Бессарабія INFORM” приєднується до привітань кілійців! З Днем народження, славетне стародавнє місто!
Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія
Молодці! 👏
Так тримати
Слава Україні!
Які фото!
Клас, вітаю!
Отпраздновали с пользой
А костюми які класні