За 100 км від Ізмаїлу запрацював найдовший міст над Дунаєм у румунській Бреїлі – як він виглядає сьогодні
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Цього місяця у Бреїлі (Румунія) відбулось довгоочікуване відкриття найдовшого підвісного мосту над Дунаєм і третього за довжиною в Європі, який знаходиться в якихось 100 з лишком кілометрах від столиці українського Придунав’я Ізмаїлу. Гігантська інфраструктурна споруда пов’язує південний схід Румунії та дельту Дунаю і є надважливою як з точки зору туристичного потоку, так і для сполучення з Україною, повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Європейська комісія назвала його “шедевром інженерного мистецтва, яким Європа може пишатися”.
Бреїльський підвісний міст будували багато років (розпочали ще у 2018-му) і здали в експлуатацію з дворічним запізненням. Роботи коштували приблизно €363 млн (85% з яких – фонди ЄС). Він є найвищою спорудою в Румунії та найдорожчою інфраструктурною спорудою, зведеною в країні за останні 30 років.
Пропускна здатність – приблизно 11 400 транспортних засобів за день. Зводили його будівельні компанії з Італії та Японії, а саме We Build та IHI Infrastructure System (до слова, найдовший підвісний міст у світі – Akashi або Перламутровий міст в Японії – робота останньої).
У масштабному заході з нагоди офіційного відкриття мосту взяли участь президент Румунії Клаус Йоханіс, прем’єр-міністр, міністр транспорту та інші офіційні особи.
“Румунія надсилає чітке повідомлення Європі та всьому світу: ми хочемо, ми вміємо і, найголовніше, ми можемо будувати нашу долю як сильна та горда європейська нація. Це символ економічного патріотизму. Відкриття цього мосту дає низку важливих переваг: економія часу та грошей для перевізників, можливість для них бути більш конкурентоспроможними”, — було сказано під час офіційної церемонії запуску.
Загальна довжина підвісного мосту через Дунай становить 1974,30 метра, а центрального отвору – 1120 метрів. Його називають “дунайським Golden Gate-ом”. Для порівняння – знаменитий міст Золоті Ворота (Golden Gate) в Сан-Франциско має довжину 1970 метрів і центральний проліт 1280 метрів.
Цікавий факт – для будівництва мосту у Бреїлі було використано близько 81 тис. км сталевого дроту. Цього достатньо, щоб двічі обігнути Землю! Ці тонкі сталеві дроти були сплетені в 16 сталевих тросів, які утворюють два основні підтримуючі кабелі довжиною два кілометри кожен. Загальна вага двох кабелів становить понад 6700 тонн, а гарантія японського виробника кабелю становить 120 років. Кожен трос має діаметр 60 сантиметрів і закріплений на анкерних блоках на кожному березі.
З технічного погляду міст має дві смуги руху в кожну сторону, тротуари та довжину 1,9 км.
Нова підвісна переправа через Дунай у перші п’ять років буде безкоштовною. Через те, що на момент відкриття деякі фінальні роботи ще не були завершені, рух мостом до кінця листопада поточного року буде доступним лише вдень. Вночі з 21:00 до 6:00 рух закритий, аби робітники могли безпечно демонтувати залишки обладнання і вивезти техніку. Крім того, не готові до кінця й сполучні дороги з обох сторін мосту.
Також доносимо важливу інформацію до водіїв Бессарабії, які планують проїзд мостом: на ньому діють обмеження швидкості автотранспорту – 80 кілометрів на годину.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
Здали в експлуатацію, а не “сдали в експлуатацію”