З легкої руки фальсифікаторів з “Телеграму” мешканець Рені став батьком трьох дітей, аби виїхати за кордон: яке покарання йому призначив суд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Ренійський районний суд розглянув справу про спробу незаконного перетину кордону чоловіком призовного віку, який хотів обдурити прикордонників фальшивими завіреними копіями свідоцтв про народження трьох дітей. Про провальну схему та покарання, яке отримав ухилянт, розповість “Бессарабія INFORM”, посилаючись на вирок.
В межах досудового слідства правоохоронцям вдалося встановити, що холостий уродженець Республіки Узбекистан, який є громадянином України, хотів уникнути загальної мобілізації шляхом виїзду до країни Євросоюзу. Аби мати на це підстави, чоловік знайшов у Телеграмі фальсифікатора, який за грошову винагороду пообіцяв зробити нотаріально завірені копії свідоцтв про народження трьох дітей, аби чоловік міг покинути країну як багатодітний батько. Зазначимо, власних дітей у порушника немає.
Передавши шахраям свої особисті дані і кошти, замовник отримав документи Новою поштою, після чого відправився на Міжнародний пункт пропуску “Поромна переправа Орлівка”, де в якості підстави на виїзд з України предʼявив фальсифіковані документи. Пильний працівник засумнівався у достовірності свідоцтв та запросив перевірку в Ренійському відділі державної реєстрації актів цивільного стану. Підозри підтвердилися — вищезазначених дітей не існує у природі.
Чоловік не став заперечувати, що порушив Закон, на суді визнав свою винуватість у повному обсязі та розкаявся.
Суд на підставі ч.5 ст.27 ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України визнав ошуканця винним та за сукупністю кримінальних порушень призначив йому два роки обмеження волі, проте змінив його від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на один рік.

Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія