Одне з найбільших підприємств в Україні ПАТ “Чумак” планує релокацію переробних потужностей з Херсонщини на Одещину
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У вівторок, 11 липня у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА відбулась робоча нарада з питань розвитку овочівництва регіону. Ключові питання, які обговорювались під час робочої зустрічі: створення умов для розвитку вирощування овочів; вплив наслідків підриву Каховської ГЕС на фактичний стан овочівництва півдня України та створення в Одеському регіоні потужної томатної агропереробки.
Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на інформацію профільного Департаменту ОВА.
Як зазначила директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Алла Стоянова, наразі наш внутрішній попит на овочеві культури задовольняється частково імпортом. Наприклад, навіть до повномасштабного вторгнення росії, у плівкових теплицях в Україні в 2 обороти вирощували культури на площі 8-9 тис. га, а в Туреччині лише в Анталійському регіоні під плівкою 430 тис. га.
- 476,6 — томати;
- 307,1 — цибуля;
- 95,11 — морква;
- 81,87 — капуста;
- 22,75 — огірки;
- 434,44 — інші овочеві.
В нараді взяв участь представник ПАТ “Чумак”, який повідомив присутніх стосовно планів компанії щодо релокації переробних потужностей з Херсонщини на Одещину, відзначивши, що це буде суттєва підтримка для розвитку агропромислового комплексу регіону, додаткові надходження податків до бюджету, а також створення майже 5 000 робочих місць. За словами офіційного представника компанії, вибір на Одещину пав з декілька причин. По-перше — кліматичні умови, по-друге — професійне керівництво галуззю з боку керівництва області та профільного Департаменту ОВА.
Під час наради учасники зробили великий акцент на тому, що необхідно системно та зважено підійти до питання логістики продукції.
“Це важливо як для фермерів, які будуть доставляти продукцію на переробку, так й для ПАТ “Чумак”. Однак, впевнений, що разом впораємось та Одещина отримає дійсно потужне переробне підприємство. В нас є все для цього”, – підкреслив директор ТОВ “Еврика”Михайло Білий.
Одразу два керівника сільськогосподарських підприємств – директор СФГ “КОЛОС” Борис Юрескул та Керівник підприємства “Сім АГРО ЮГ” Сергій Бодя – висловили готовність розширити посівні площі під томати і підтримати проєкт, який спрямовано на розвиток нашого регіону
“Враховуючи перспективу створення на Одещині потужного овочевого переробного комплексу— це перспективний проєкт”, – сказали вони.
Керівник СФГ «Нива» Михайло Чимшир поділився власним досвідом вирощування овочевих:
“Наше господарство має досвід сівозміни з чергуванням помідорів з твердими сортами пшениці, з якої виробляють макарони. Більш того, вирощували ми це теж для Чумака, який тоді працював у Херсоні. Це кропітка, не легка, але дуже перспективна галузь. Та дійсно, питання створення додаткових робочих місць — дуже важливо для Одещини”.
Підсумки наради провела директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Алла Стоянова:
“Овочівництво — це високозатратний бізнес. Він залежить від зрошення й придбання спеціалізованої техніки, адже фермери масово нарікають на дефіцит працівників. Окрім інвестицій у механізацію виробництва, увагу також слід приділити зберіганню й доробці продукції. Ми маємо колосальний потенціал — природний, логістичний.. Але головне — це працьовиті люди, наші аграрії, які докладають зусиль для розвитку рідної Одещини. Сьогодні кожен з Вас – приклад не лише стійкості компаній, які продовжують працювати в Україні під час війни, а й незламності аграрного фронту. Впевнена, що разом впораємось… Економіка України не зламалась і витримує нищівні ворожі удари, аграрна Одещина теж вистоїть та забезпечить продовольчий тил”.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл