В Ізмаїлі військовослужбовців кількох прикордонних загонів навчили управляти прикордонними катерами і в’язати морські вузли
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Навчальний центр Морської охорони, який знаходиться в Ізмаїлі, завершив підготовку військовослужбовців кількох прикордонних загонів за навчальним курсом підвищення кваліфікації “Моторист-рульовий малого прикордонного катеру”.
Як повідомили у пресслужбі Навчального центру, захисники кордонів ефективно засвоїли теоретичний матеріал, вправно відпрацювали практику і готові до виконання завдань на малих прикордонних катерах.
“Головним завданням моториста-керманича, є стеження за справністю рульового пристрою малого прикордонного човна, контроль режиму роботи головних та допоміжних двигунів, підтримання їх чіткого функціонування, здійснення своєчасної профілактики і ремонту. Крім того, він повинен чітко розбиратися, як в загальних правилах, що регулюють рух катера, так і у спеціальних додатках до них, які роз’яснюють умови навігації в конкретному районі”, – зазначив викладач відділення спеціального озброєння та керування кораблем Анатолій Ніколаєнко.
В ході проведення практичних занять, прикордонників вчили, що моторист повинен володіти такими особистими характеристиками, як витривалість та добра фізична підготовка. Під час виконання посадових обов’язків моториста-рульового часто доводиться мати справу з важкими деталями і елементами мотора, тому захисникам потрібні сили і фізичні і моральні.
Виконуючи практичну частину курсу, військовослужбовець Житомирського прикордонного загону Олександр Остапенко підсумував отриманні знання:
“Моторист завжди працює, як складова однієї великої команди. Саме тому, управляючи катером, рульовий повинен швидко і точно виконувати завдання, щоб не підвести своїх побратимів. Не менш важливим, є пильність і зосереджене спостереження за навколишньою місцевістю для того, щоб вчасно виявити загрози, що перешкоджають вільному проходженню катера. Саме відмінний окомір дозволить правильно і швидко визначити точну відстань від катеру до контурів місцевості, які несподівано можуть з’явитися у полі зору”.
У рамках навчання передбачено й в’язання морських вузлів. Під час практики інструктор виробничого навчання відділення електромеханічного обладнання Юрій Жилевський, зокрема, зазначив:
“Практично кожен моряк знає, що таке вузол-зашморг і як правильно в’язати найміцніші вузли. Ви, як керманичи, виконуєте дві найголовніші операції на малому катері – це рятувальна і швартова. Тому методи бездоганного подавання швартового кінця на кнехт, пал і качку – є найголовнішими вміннями”.
Підвищена кваліфікація, закріплена підсумковим іспитом, стане основою якісного та ефективного застосування добре підготовленими прикордонниками малих прикордонних катерів на річкових ділянках.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл