У Вилковому водна поліція вилучила майно рибалок, яке коштує десятки тисяч доларів. Чому – не пояснюють
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Неспокійно пройшли минулі вихідні у місті Вилкове. З рибстану “Большоє”, який знаходиться на острові Кубану, силовики без пояснень вилучили майно рибаків, яке коштує тисячі доларів.
Про це “Бессарабії INFORM” повідомила голова Дунайської асоціації риболовецьких господарств Лариса Щьолокова. За її словами, правоохоронці позривали замки і вивезли з приміщень риболовецького стану більш як сто мішків із сітями та іншим риболовецьким спорядженням.
Рибстан “Большоє” розташований на протоці Заводнінська (інша назва “Рибачий жолобок”). Він та велика прилегла до нього територія є зоною традиційного рибальства, яка існує близько 80 років, і тому віднесена до зони регульованого заповідного режиму. Тут постійно проходить промисловий лов риби та мешкають рибалки, і таке поєднання цієї традиційної діяльності із заповідністю існує ще з 1967 року.
Але з першого дня війни територія зони регульованого заповідного режиму в приморській частині заповідника, включаючи острів Кубану, стала забороненою для відвідування. Там, на рибстані «Большоє», розташовані будинки, в яких раніше мешкали рибалки, а зараз, після заборони, зберігають свої сітки та інші матеріальні цінності. Вони є приватною власністю, отриманою після розпаювання риболовецького колгоспу або власністю риболовецьких підприємств.
“До мене як до голови Дунайської асоціації звернувся директор одного з рибгоспів і повідомив, що на території рибстану “Большоє” (протока Заводнінська в районі Вилкового) якісь люди зривають замки на складах і інших приватних приміщеннях, і вивозять звідти матеріально-технічні цінності підприємства (сіті, човни, двигуни та інше цінне майно та спорядження). Ми неодноразово просили дати дозвіл на вивезення цього майна з закритої під час війни зони у керівництва Ізмаїльської РДА та Одеської ОДА. Але військові туди не пускали. Оскільки рибалкам туди було зась, усе це майно досі зберігалось у риболовецькому пункті, доступ до якого був закритий. А на минулих вихідних, під “прикриттям” якогось кримінального провадження, люди в масках почали звідти все підряд вивозити”, – розповідає Лариса Щьолокова.
За словами голови Дунайської асоціації риболовецьких господарств, особи, які вилучали майно рибалок, показали лише свої посвідчення співробітників водної поліції. Ніяких інших документів вони не пред’являли:
“Ніякої постанови, документів на обшук, дозволу на вилучення вони не надали. Тільки посвідчення, що вони є співробітниками видної поліції – і все. Ми ж, в свою чергу, викликали поліцію – мінімум 5 сигналів було від рибалок на “102”. Такі заходи – вважаємо повним беззаконням”.
У водній поліції про мету своєї “спецоперації” навідріз відмовились розповідати.
“Ніяких офіційних коментарів ми поки що не надаємо. Звертайтеся до Нацполіції”, – таким був коментар працівника Управління авіації та поліції на воді Сергія Тихонова, до якого ми звернулись за роз’ясненням.
В Ізмаїльському районному відділі поліції “БІ” пояснили, що через оперативну лінію “102” були зафіксовані та внесені до ЄРДР відомості за ч. 1 ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду) Кримінального кодексу України. Наразі – проводиться перевірка. Саме в рамках перевірки даної оперативної інформації і вилучалось зазначене спорядження водною поліцією. Дуже грубо, без пояснень і у великій кількості…
Рибалки і керівники рибних господарств Вилкового обурені такими агресивними методами роботи водної поліції. У неділю в місті була дуже напружена ситуація – люди намагались відстояти своє майно і отримати хоча б якесь пояснення від правоохоронців, проте безрезультатно.
Сьогодні стало відомо, що Дунайська асоціація риболовецьких господарств провела збори і направила колективне звернення до Генеральної прокуратури України, ДБР і Президенту щодо дій співробітників водної поліції у Вилковому.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл