Небезпечні креветки, краби, камбали та інші водні біоресурси: в Ізмаїльському районі затримали браконьєра, який порушив заборону лову у Чорному морі
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 18 червня, на березі Чорного моря, поблизу села Приморське Вилківської ОТГ прикордонники спільно з поліцейським офіцером громади затримали браконьєра з морепродуктами на загальну суму збитків майже 180 тисяч гривень. Горе-риболов займався незаконним промислом у комендантську годину.
Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на інформацію Ізмаїльського прикордонного загону та Одеського рибпатруля.
Чоловік ловив водні біоресурси забороненими знаряддями – двома ятерями.
Порушник встиг добути 6 655 креветок, 19 крабів, 29 камбал (глось), 59 бичків, 1 окуня та 100 г тюльки. Збитки становлять 176 378 грн. Складено адмінпротокол за ч. 4 КУпАП.
Спеціалісти рибпатруля звертають увагу населення на те, що внаслідок підриву Каховсокої ГЕС у воді Чорного моря виділені збудники інфекційних хвороб, зокрема сальмонела ентеритідіс і тіфімуріум, рота- астравіруси, холероподібні НАГ вібріони, холероподібні вібріони алгінолітікус, парагемолітікус, яйця та личинки гельмінтів як людей, так і тварин (гострики, волосоголовці, собачі аскариди, ооцисти криптоспоридій).
«Прикро усвідомлювати, що люди, а особливо ті хто займається браконьєрством, не розуміють масштабів тієї екологічної трагедії, з якою нам довелось спіткнутись. Реалізацією свіжої риби та креветок вони наражають людей на смертельну небезпеку, адже водні біоресурси, які перебувають у забрудненій воді є переносниками небезпечних для людини хвороб. Саме тому комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про тотальну заборону купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби, інших морських водних біоресурсів (особливо мідію, рапана), а також рибу сумнівного походження», – зазначив начальник Управління Держрибагентства у Одеській області Вячеслав Грибенко.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл