Як позначається нетипова квітнева погода на майбутньому врожаї в Кілійській громаді – коментар аграріїв

0 коментарів 25353 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Початок квітня вразив мешканців Бессарабії несподіваними погодними явищами – від шквального вітру та проливного дощу до рясних опадів у вигляді мокрого снігу. До того ж, маємо різке зниження температури повітря, яка досягала небезпечного для врожаю нуля. Як відобразилися ці погодні гойдалки на посівах та фруктових деревах, “Бессарабія INFORM” дізнавалася у кілійських фермерів. 


За словами директора ТОВ “Рис Бессарабії” Олега Образенко, від такої нестабільної погоди врожай отримав набагато більше користі, аніж шкоди, адже земля дуже потребувала опадів, яких випало достатньо настільки, що до кінця весни про засуху можна навіть не турбуватися. Звичайно, побоюватися літньої спеки варто, проте зараз критична ситуація на полях змінилась на сприятливу – останній дощ збільшив вологість грунту до 35 мм в Кілії та 30 мм – у Лісках, де у підприємства є землі. А перепади температур, які ми спостерігаємо протягом останніх тижнів, за словами керівника агропідприємства, не загрожують сходам – вони стійко витримують навіть невеличкі морози.

Підтвердив думку аграрія також фермер Євген Куртєв, який працює на острові Кислицький. За його словами опади значно підбадьорили землеробів, але створив небезпечні умови для садоводів. Ситуація наразі не є важкою, але ураганний вітер незначно зашкодив цвітінню на деревах. Разом з цим через прохолоду зникли комахи, які мають запилювати квітки, але, на щастя, температура не досягала критичних показників, через які плодові дерева могли б померзнути.

Чекають фермери, з урахуванням поточної ситуації, на хоч і не рекордний, але гарний врожай.

Разом з цим, аграрії області звітують про активну весняну посівну кампанію. Голова департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова відзвітвала про засівання вже понад 35 тисяч га ярого ячменю, 7 тисяч ярової пшениці та майже 10 тисяч га гороху. Тим часом вже стартує посівна соняшнику. Ці показники роблять Одещину лідером серед інших регіонів.

“Ми перші, хто сіє та збирає врожай завдяки нашому географічному розміщенню та ранній появі сонця.
Про насіння, гроші, заміновані поля та експорт, а також про державні та міжнародні програми підтримки та фінансування, які можуть бути корисними для наших аграріїв”, – прокоментувала Стоянова виданню Дайджест Одеси.

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x