Світ недоотримує продовольство: з початку року на Одещині фіксується критично низький показник виходу суден із портів
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
2 березня начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко зустрівся в Одеському морському торговельному порту з І-м заступником Міністра розвитку громад, території та інфраструктури України Василем Шкураковим та народним депутатом, головою Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради України Юрієм Кісєлем.
Як повідомили в Одеській ОВА, ключова тема візиту – інспекція роботи портів задіяних в Чорноморській Зерновій Ініціативі та ознайомлення з роботою Дунайських портів – Ізмаїльського та Ренійського.
В Міністерстві інфраструктури зазначають, що Україна в січні експортувала «зерновим коридором» на 25% менше агропродукції, ніж у грудні через навмисні дії інспекторів РФ із затримки суден у Босфорі. Критично низький показник виходу суден із портів, лише 2-3 на добу, продовжив зберігатись і у лютому.
«Загалом за період роботи “зернового коридору” порти Великої Одеси, Чорноморський, Одеський та порт «Південний» відправили 777 суден. Світ отримав лише 22 млн тонн продовольства, а має отримати понад 30 млн тонн за умови стабільного функціонування коридору. Ось і сьогодні в Одеському порти триває завантаження 50 тисяч тонн української пшениці, на судно «AVRA I», для подальшого транспортування до Кенії. Одеса та Одеська область відіграють важливу роль у формуванні продовольчої безпеки світу. Тому закликаємо сторони Чорноморської зернової ініціативи сприяти її стабільній роботі, продовженню і розширенню, та забезпечити вільне торговельне судноплавство в Чорноморському регіоні», – наголосив начальник Одеської ОВА Максим Марченко.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл