“Чорним лісорубам”, які спиляли дуби на території нацпарку “Тузлівські лимани” та біля Татарбунар, повідомлено про підозру
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Про факти браконьєрства на території Національного природного парку «Тузлівські лимани» ми писали неодноразово. Адміністрація заповіднику постійно висвітлює цю проблему, а от від правоохоронців інформація про розкриття таких справ надходить вкрай рідко. Але час від часу все ж таки бувають певні повідомлення – кілька місяців тому, наприклад, співробітники сектору водної поліції викрили лісорубів на території заповідної зони та в лісосмузі поблизу міста Татарбунари. В обласному ГУНП відзвітували – двом затриманим чоловікам повідомили про підозру.
Згідно інформації поліції, у серпні на території національного природного парку «Тузлівські лимани» 28-річний мешканець села Базар’янка встиг спиляти та погрузити в причеп свого автомобіля п’ять дубів діаметром від 15 до 34 см. Поліцейські припинили протиправні дії чоловіка. За підрахунками фахівців, він завдав лісовому господарству шкоди більш ніж на 24 тисячі гривень.
А от 37-річний житель Татарбунар у жовтні спиляв у лісосмузі поблизу міста два дуби діаметром 42 і 47 см та три гледичії колючої діаметром від 30 до 57 см. Збитки, завдані громаді, були оцінені фахівцями в майже 55 тисяч гривень.
«Поліцейські вилучили у правопорушників в якості речових доказів бензопили, деревину та транспортний засіб з причепом, а в подальшому, за висновками експертів та результатами проведених слідчих заходів, під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської окружної прокуратури повідомили фігурантам про підозру в незаконній порубці лісів, вчиненої на об’єкті природно-заповідного фонду (ч. 3 ст. 246 ККУ) та у незаконній порубці дерев у лісових насадженнях, що заподіяли істотну шкоду (ч. 1 ст. 246 ККУ)», – прокоментував начальник Білгород-Дністровського районного відділу поліції Павло Бобчинський.
Санкція частини 1 статті 246 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 – 25500 гривень) або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, а частини 3 статті 246 ККУ – штраф від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (25500 – 34000 гривень) або обмеження волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.
“Нагадуємо: порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут зрубаних дерев або чагарників потребують відповідних дозволів. В іншому випадку ці дії є правопорушенням проти довкілля. Якщо ви стали свідком такого роду незаконних дій, повідомляйте на спецлінію «102». Бережімо природу разом!”, – закликають у правоохоронному відомстві.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл