RU UA
RU UA

Декомунізація та дерусифікація у Ізмаїлі: як мешканці можуть долучитися до перейменування об’єктів топоніміки міста

0 коментарів 14715 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Декомунізація та та дерусифікація означає фактично деколонізацію, як вважає мер Ізмаїлу. Понад 120 вулиць та провулків міста повинні отримати нові назви. Приєднатися до створення нових назв для об’єктів топоніміки міста можуть мешканці. Для цього на базі гугл-форми створено опитувальник із можливістю обрати один варіант з вже наявних або запропонувати свій. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на фейсбук-сторінку мілького голови Андрія Абрамченко.


“Для сучасної України декомунізація та дерусифікація означає фактично деколонізацію, що дорівнює самозбереженню нації, поверненню її самоідентичності. Широкомасштабна російська агресія проти нашого народу, масові вбивства українців, бомбардування об’єктів социальної та критичної інфраструктури стали жорстоким випробуванням для всіх”, – наголосив Абрамченко.

Як розповів він, сьогодні ми думаємо про майбутнє нашої держави та нашого міста, про те, щоб повернулися історичні назви ізмаїльських вулиць, думаємо про значимі для України та Ізмаїла історичні постаті та події. При формуванні нового топонімічного простору необхідно враховувати і загальноєвропейський та світовий контекст.

“Ці процеси мають супроводжуватися переосмисленням великої частини української історичної та культурної пам’яті та виробленням на рівні суспільства нових сенсів. Ми маємо говорити не про відмову від певного історичного проміжку, а його «перевідкриття» поза тими міфами, які існували багато років”, – підкреслив він.

Робота по заміні назв об’єктів топоніміки міста Ізмаїл, пов’язаних із державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологемами, розпочалася з прийняттям Ізмаїльською міською радою рішень про перейменування проспекту Суворова на проспект Незалежності та вулиці Московської на вулицю Захисників України.

“Протягом останніх місяців в Ізмаїлі тривало напрацювання матеріалів для проведення комплексу заходів з перейменування об’єктів топоніміки нашого міста. Робоча група провела низку засідань, на яких було обговорено критерії заміни назв об’єктів топоніміки, розглянуто пропозиції мешканців міста. Виконавчим комітетом було отримано звернення громадських організацій, підприємств, установ, навчальних закладів, національно-культурних товариств міста та навіть небайдужих громадян з пропозиціями щодо перейменування понад 120 вулиць та провулків міста”, – розповів мер.

Він нагодав, що після було сформовано блоки для перейменування — назви, які пов’язані з особистостями російсько-радянської культури та воєнної історії. Спеціалістами була розроблена система для голосування, яка дозволяє провести обговорення в електронному форматі з урахуванням вимог воєнного стану.

На офіційному сайті Ізмаїльської міської ради наразі закріплено посилання для переходу в систему для голосування з питання перейменування об’єктів топоніміки міста Ізмаїл.

На базі гугл-форми створено опитувальник із можливістю обрати один варіант з вже наявних або запропонувати свій. Голосування вважається завершеним після натискання кнопки «відправити». Для запобігання викривлення результатів, проголосувати можна лише один раз з одного облікового запису Google.

Підрахунок голосів відбувається автоматично, після чого буде підведено підсумки, які будуть офіційно опубліковані і будуть надані Ізмаїльській міській раді для прийняття відповідних рішень.

“Запрошую всіх долучитися до процесу обрання нових назв для вулиць нашого рідного міста!” – наголошує міський голова.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована