День міста в Ізмаїлі: хода з держпрапором по проспекту Незалежності, калейдоскоп талантів, патріотична атмосфера… та все ж, гіркий “присмак” війни
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Місто Ізмаїл, яке має неофіційний статус столиці Бессарабії, святкує сьогодні свій 432-й день народження. Святкує скромно, без традиційного розмаху і масштабу, бо розуміє – зараз пишні святкування не на часі. Але шанувати найрідніший клаптик землі тут вміють за будь-яких умов – гідно і душевно. А в цьому році – ще й особливо патріотично. Основний акцент святкових заходів – на талановитих ізмаїльчанах, основний лейтмотив – безмежна любов до рідного міста і до України. Яким був цей затьмарений війною День міста Ізмаїл, бачили кореспонденти “Бессарабія INFORM”.
Заходи до Дня міста стартували з самого ранку і почались з мітингу-концерту «Ізмаїл – це Україна» на площі біля ПК ім. Т.Г. Шевченка. Осінньому святкуванню сприяла чудова сонячна погода. Фасад Палацу культури прикрашав величезний жовто-синій банер із написом «Слава Україні! Героям слава!”. Навпроти, вистроївшись на проспекті Незалежності, діти розгорнули два величезних стяги: один – державний, інший – прапор міста.
Тут, на площі перед ПК Шевченко, зібрались перші особи міста та району: міський голова Андрій Абрамченко, голова РД(В)А Родіон Абашев, представники райради, депутати і чиновники. Особливим гостем, яка приїхала із поздоровленнями для містян від імені голови Одеської ОВА та Одеської облради, стала Марина Зінченко – директор департаменту фінансів обладміністрації і депутатка обласної ради.
Першим з привітальним словом до ізмаїльчан, яких цьогоріч зібралось не так багато, як зазвичай, у зв’язку з безпековими заходами, звернувся мер Андрій Абрамченко:
“День народження рідного міста завжди особливо свято для всіх нас. Це свято тих, хто відчуває себе частиною великої, дружньої родини і пишається тим, що він – ізмаїльчанин, що він – українець. В умовах широкомасштабної агресії російської федерації проти України життя нашої громади змінилось. У важкі часи Ізмаїл став надійним прихистком для тисяч людей, які знайшли тут дім, друзів, роботу та підтримку. Наші захисники-ізмаїльчани на передовій боронять рідну Україну, а кожен з нас на своєму місці працює задля перемоги. Ми віримо в Збройні Сили України, щодня вдячні нашим захисникам за кожний світанок, за впевненість в перемозі, яку вони нам дають”.
Хвилиною мовчання учасники дійства вшанували пам’ять земляків і всіх співгромадян, які загинули під час цієї кривавої війни, яку розпочала рф проти України.
“Війна щодня забирає життя українців – гинуть воїни, гинуть мирні люди, гинуть наші діти. Це велика біль для всіх нас…”, – з великим сумом сказав очільник міста в своєму зверненні до городян.
…Під час мітингу-концерту містянам нагадали історію виникнення міста, яку, до речі, далеко не всі знають з самого початку. Ця територія має довгу історію із численними війнами і десятиліттями мирного розвитку. З 9 по 10 століття ці землі були в складі Київської Русі, пізніше – входили до Галицько-Волинського князівства, а з 15 століття – до Молдавського князівства. У другій половині 15 ст. на землі Бессарабії прийшла Османська імперія. Поселення на місці сучасного Ізмаїлу вперше згадано під назвою “Ісмаїл-Гечіді” (переправа Ізмаїл) – в османському реєстрі 1542 року та у документі 1560. Але датою заснування Ізмаїла вважають 1590 рік, коли турецький султан Мурад III передав ці землі у власність Мехмеда Аги Хабеші. Подію зафіксовано в дарчій грамоті 1589 року, оригінал якої зберігається в музеї ісламського мистецтва в Берліні (Німеччина).
Щемливим моментом святкування стало фантастичне виконання гімну міста викладачем Ізмаїльської школи мистецтв ім. С.А. Малаховського Оленою Онищенко та акапельне виконання гімну України тріо “Берегиня”. Ну і куди ж без “Ой у лузі червона калина”, яку підхопили і підспівували, певно, всі присутні на площі і на сцені.
Захід продовжився флешмобом – урочистою ходою з демонстрацією Державного Прапора України та прапора міста по центральному проспекту Незалежності. Прапори тримали діти, вдягнені у костюми різних національностей, які проживають на території України (і Бессарабії, зокрема, яка вважається наймультинаціональнішим куточком держави) – як символ того, що в нашій країні поважають і цінують кожного громадянина, незалежно від його національної приналежності. На чолі прапороносної колони – керівники міста, району та області.
Традиційна церемонія покладання квітів в цьому році змінила локацію – замість пам’ятника руському генерал-лейтенанту Сергію Тучкову обрали пам’ятник Т.Г. Шевченку. На ньому, до речі, нещодавно змінили літери надпису – надали їм більш творчого і “каліграфічного” вигляду.
…В Ізмаїлі свято рідного міста триває. Воно розпочалось ще напередодні – вшануванням почесних громадян міста, “Тижнем благоустрою” та святковим оформленням міських територій, різноманітними тематичними заходами в закладах культури, спорту, загальноосвітніх та позашкільних закладах. Сьогодні до Дня міста був також організований велобревет “Ізмаїл – перлина українського Придунав’я” у форматі батьки-діти, міжрегіональний турнір з годзю-рю карате “Бессарабія OPEN”, проходили змагання у Палаці спорту і на інших спортивних локаціях міста, а також відкрилась художня виставка в Обласному Центрі естетичного виховання, де представлені найсвіжіші роботи бессарабських митців. Серед відвідувачів виставки в ОЦЕВ сьогодні були і бійці Нацгвардії – для них і інших поціновувачів прекрасного була організована презентація і творчій блок.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
Только мне смешно видеть Абрамченко таким патриотом?
Да, только тебе! Смех без причины – признак… всем известно 😉
Наш мер всегда плыл по течению и не провоцировал конфликты с центральной властью. Город от этого только выигрывал. То что он когда-то был в партии Януковича не говорит о том что он не патриот.
Кто забыл или пропустил: “Синдбад”; оно же “Сварог”; оно же гoндон марки “рубль” (в близком кругу также рублядь, срублядь, хрюблядь, пидорублядь); оно же “Нойман”, оно же “каяма”, оно же “крепс”, оно же “Клик”, оно же “Гость”, оно же “Прохожий”, оно же “Горожанин”, оно же “МИха”, оно же “Ирэн”, оно же иногда {прости, Г-споди} “АТБ” (!!!), оно же изредка даже Федip; оно же просто штатный бот-ватник, кaкающий в последнее время анонимно (так как зaтрaвили) или подписываясь фразами вроде “Неважно” и “Как то так” вместо ника – уже почти ТРИ МЕСЯЦА как официально ПETУШАРА!!!
Подробнее – в комментах к новости:
https://bessarabiainform.com/2022/07/odesskuyu-oblast-atakovali-4-raketami-odna-popala-v-obekt-infrastruktury/