В Кілійській лікарні хірург-переселенець з Херсону зробив першу лапароскопічну операцію

0 коментарів 22572 переглядів

Днями в Кілійській багатопрофільній лікарні була вперше проведена холецистектомія – операція з видалення жовчного міхура за допомогою лапароскопічної стійки. Провів її хірург вищої категорії Андрій Кензіор, який через війну переїхав з Херсону в Кілію, де працевлаштувався за фахом. Про це «Бессарабії INFORM» повідомив головний лікар багатопрофільної лікарні Роман Ольховський.

Лапароскопічна стійка з’явилася у медзакладі нещодавно – її завдяки зусиллям доктора Юрія Марченко в Кілію передали волонтери.

«Завдяки клопотанню нашого земляка, лікаря однієї із відомих столичних клінік Юрія Марченко, лапароскопічну стійку лікарні передав благодійний фонд. З недавніх пір у нас працює лікар, який володіє практикою лапароскопічних втручань органів черевної порожнини, хірург вищої категорії Андрій Кензіор. Саме завдяки цим двом лікарям в нашій лікарні на минулому тижні вперше була проведена операція такого типу. Тепер і в Кілії можна отримати ще одну якісну медичну послугу», – розповів Роман Ольховський.

За словами головного лікаря, пацієнтка приїздила до нас на операцію з Одеси і вже виписана додому.

«Звичайно, краще не хворіти, але, якщо вже так сталося, ласкаво просимо до Кілійської багатопрофільної лікарні», – додав Роман Ольховський.

Зазначимо, лапароскопічна хірургія – сучасний метод травматичної ендоскопічної хірургії. Операції на внутрішніх органах проводять через невеликі неприродні (діаметр — 0,5-1,5 см) 1-4 отвори за допомогою лапароскопа та лапароскопічних інструментів – без великого порізу.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.